Bir çift çocuk sahibi olamıyorsa ve yapılan tetkiklerde, erkekte sperm, kadında ise yumurta olmadığı veya kullanılamayacak kadar kalitesiz olduğu tespit edilmiş ise bu çifte embriyo donasyonu yapılması tavsiye edilir.
Kadın Yumurtalıkları dondurma - tüp bebek merkezi yumurta dondurma - yumurta dondurma nasıl yapılır - yumurta dondurma nedir - kadın yumurta dondurma işlemi fiyatları - yumurtalık dondurma süresi - kadın yumurtası nasıl dondurulur

Bu durumda sperm bankasından çiftin seçtiği bir sperm örneği tedarik edilir.

Aynı zamanda da uygun bir kadın donörden yumurta alınır, daha sonra bu yumurtalarla spermler Kıbrıs’taki tüp bebek merkezimizde uygun yöntemlerle birleştirilerek ortalama 10 adet embriyo elde edilir. Bu embriyoların bir kısmı anne adayına transfer edilir, geri kalan embriyolar ise ailenin isteğine göre kullanılmak üzere dondurularak saklanır.

Bu yöntemle daha sonra doğacak olan çocuğun öz kardeş olması sağlanır.

Embriyo donasyonu için esas gerekli olan kadının rahminin sağlıklı olmasıdır.

Kimlere Embryo Donasyonu Uygulanabilir?

İşlem öncesi hangi testleri yaptırmak gerekmektedir?

Kadından:

Hemogram (Kan sayımı), Kan grubu, TSH, FT4, HBsAg, AntiHIV, AntiHCV, VDRL, Rahim filmi(HSG)
Embriyo oluşturmak için yumurta ve sperme ihtiyaç vardır. Kıbrıs’taki tüp bebek merkezimizde her ikisi için de donasyon seçeneği kullanılmaktadır.

Taze, kaliteli ve bol yumurta ve sperm kullanma ve en üst düzey laboratuar koşulları sayesinde tüp bebek merkezimizde EMBRYO DONASYONUNDA BAŞARI ORANIMIZ %85-90 arasında değişmektedir.

Yüksek gebelik oranımız ile sizi gebe bıraktığımız mutlu çiftlerimizden biri yapmak için sabırsızlanıyoruz…

Translate »